13. Ogólnopolska Konferencja „Ostrożnie – dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza na

13. Ogólnopolską Konferencję „Ostrożnie – dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”

Konferencja odbędzie się w dniach 9 – 10 czerwca w formule online.

Wydział Psychologii UW objął wydarzenie patronatem. Na konferencji wystąpią m.in. dr hab. Małgorzata Gambin oraz dr hab. Grażyna Kmita.

O konferencji:

Konferencja poświęcona jest szeroko rozumianej problematyce profilaktyki krzywdzenia małych dzieci. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli różnych zawodów, instytucji i środowisk pracujących z rodzinami i dziećmi w wieku do 6. r.ż.

Od ponad roku nasze życie rodzinne i zawodowe mocno doświadczane jest przez konsekwencje pandemii. Podczas konferencji będziemy mówić o tym, jak ta sytuacja wpływa na zdrowie psychiczne i funkcjonowanie naszych podopiecznych i klientów, ale także jakim wyzwaniem jest dla profesjonalistów i jak, wykonując zawody pomocowe, zadbać o swój dobrostan i zapobiegać wypaleniu.

Podobnie jak w minionych latach, poruszymy kwestie związane z profilaktyką krzywdzenia dzieci, wspieraniem rodziców i opiekunów w tworzeniu bezpiecznej relacji z dzieckiem, wczesną interwencją w przypadku pojawienia się trudności emocjonalnych w okresie okołoporodowym czy wychowawczych.

Tegoroczna edycja wydarzenia ma dla nas wyjątkowe znaczenie, ponieważ przypada w roku 30-lecia działalności Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Cieszymy się, że przy tej okazji możemy się podzielić swoim doświadczeniem oraz czerpać z wiedzy naszych znakomitych gości.

Podczas konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach wykładowych i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą:

Tessa Baradon – psychoterapeutka, psychoanalityczka dzieci i młodzieży. Przedmiotem jej szczególnego zainteresowania jest przywiązanie i trauma relacyjna w niemowlęctwie. W Anna Freud Centre w Londynie rozwija model psychoterapii rodzic-niemowlę. Zajmuje się również mikroanalizą interakcji między rodzicem a niemowlęciem. Od 2011 r. jest profesor wizytującą na Uniwersytecie Witwatersrand (RPA) i współpracuje przy projektach badawczych dotyczących kulturowych aspektów zdrowia psychicznego niemowląt.

Gerry Byrne – kierownik Zakładu ds. Przywiązania i Opieki Perinatalnej w Oxford Health NHS Foundation Trust w Oksfordzie, ekspert zajmujący się specjalistyczną oceną relacji rodzic-dziecko, przywiązania, oceny i leczenia rodziców krzywdzących dzieci, autor i trener Lighthouse Mentalization Based Treatment-Parenting Programme, superwizor MBT w Anna Freud Center.

Więcej informacji >>

baner


Data publikacji: 01 czerwca 2021